با ما در تماس باشید

021-77937381

لیبل دزدگیر فروشگاهی و فناوری بکار رفته در آن

لیبل دزدگیر فروشگاهی و فناوری بکار رفته در آن

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

فروشگاه های بزرگ برای محافظت از اجناس خود نیاز دارند تا از ابزارهای امنیتی کمک بگیرند. برای برخی از این اجناس مانند پوشاک از ابزارهایی مانند تگ لباس استفاده می کنند. برای برخی دیگر از کالاها مانند لوازم التحریر از ابزارهایی مانند لیبل دزدگیر فروشگاهی استفاده می کنند.

لیبل دزدگیر فروشگاهی چیست؟

نوعی برچسب امنیتی است که فروشگاه ها برای حفاظت از اجناس خود بر روی آنها می چسبانند. زمانیکه فردی بخواهد اجناس مجهز شده به برچسب را بدون پرداخت بهای آن از فروشگاه خارج نماید، توسط سیستم ضد سرقت اجناس فروشگاهی شناسایی شده و با زدن آلارم فروشنده آگاه می شود.

این لیبل ها که به برچسب ضد سرقت کالا نیز معروف هستند معمولا برروی اجناس کاغذی، پلاستیکی، چرمی و شیشه ای خوب جواب میدهند. و بر روی اجناس فلزی بدرستی عمل نمی کنند.

انواع لیبل دزدگیر فروشگاهی و فناوری بکار رفته در آنها

۱- لیبل های RF

لیبل دزدگیر فروشگاهی RF، در اصل مدار مخزن LC می باشد. مدار LC یک مدار رزونانس یا مدار تنظیم شده است. این مدار متشکل از یک سلف که با حرف L و یک خازن که با حرف C که دارای رزونانس است نشان داده می شود. در فیزیک، رزونانس تمایل یک سیستم برای نوسان در دامنه بزرگتر در برخی فرکانس ها نسبت به سایرین است. اینها به عنوان فرکانسهای رزونانس سیستم شناخته می شوند. در این فرکانس ها، حتی نیروهای محرک دوره ای کوچک نیز می توانند ارتعاشات دامنه زیادی تولید کنند، زیرا سیستم در هر نقطه از ۱.۷۵ مگاهرتز تا ۹.۵ مگاهرتز قرار دارد. محبوب ترین فرکانس ۸.۲ مگاهرتز است. سنجش با جار زدن به دور فرکانس رزونانس و تشخیص شیب حاصل می شود. غیرفعال سازی برای برچسب های برچسب ۸.۲ مگاهرتز با جدا کردن مدار انجام می شود. لیبل های RF توسط خنثی کننده لیبل گیت فروشگاهی RF غیر فعال می شوند و بعد از خرید توسط مشتری به همراه کالای خریداری شدده از فروشگاه یا مغازه ها خارج می شوند.

لیبل دزدگیر فروشگاهی RF
لیبل دزدگیر فروشگاهی RF

۲- لیبل های AM

لیبل دزدگیر فروشگاهی AM، درا بعاد ۱×۵ سانتی متری موجود می باشند. لیبل های گیت فروشگاهی AM غیر قابل انعطاف می باشند ولی هم مانند لیبل های گیت فروشگاهی RF یکبار مصرف بوده و بدلیل ابعاد کوچکتر آن بر روی کالاهایی مانند خوکار استفاده می گردند. لیبل های AM توسط خنثی کننده لیبل گیت فروشگاهی AM غیر فعال می شوند و بعد از خرید توسط مشتری به همراه کالای خریداری شدده از فروشگاه یا مغازه ها خارج می شوند. برای خرید لیبل AM به این نکته توجه داشته باشید که لیبل دزدگیر AM از لحاظ قیمتی از لیبل دزدگیر RF گرانتر می باشد.

لیبل دزدگیر فروشگاهی AM
لیبل دزدگیر فروشگاهی AM

آنتن HP104 -8.2MHz که مدل فروش داغ و پر طرفدار ماست، با ظاهری عالی، طراحی شفاف، ساختار اصلی استفاده شده از مواد آکریلیک وارداتی، چراغ زنگ از مجموعه های روشنایی LED آبی استفاده می کند. صفحه اصلی با پردازنده DSP و عملکرد قابل تنظیم حساسیت. منبع تغذیه خارجی، پلاگین و بازی. یک آنتن TX با یک آنتن RX به هم متصل می شوند. محدوده تشخیص ۱.۲ ~ ۱.۵ متر را پوشش می دهد. مدل کاری TX-RX به عنوان مدل رده بالای سیستم RF، مناسب برای سوپر مارکت ها، فروشگاه های مد و پوشاک، بوتیک ها و غیره است.

این مقاله در خصوص فناوری بکار رفته در لیبل های گیت فروشگاهی به شما ارائه گردید، در صورتیکه در این حوزه تجربه دارید و یا با ابهام مواجه هستید، لطفا با نوشتن دیدگاه خود، در جهت بهبود این مقاله با ما هم قدم شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم