با ما در تماس باشید

021-77937381

نصب گیت فروشگاهی شامل چه اصولی می باشد؟

نصب گیت فروشگاهی شامل چه اصولی می باشد؟

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

نصب گیت فروشگاهی از هر برند و نوعی، مانند گیت فروشگاهی RF ، گیت فروشگاهی AM و گیت فروشگاهی EM نیازمند آموزش تخصصی و ویژه برای هر دستگاه و حتی برای هر مدل از آن ها می باشد. در هر حال در صورت استفاده از هر نوع گیت و با در نظر گرفتن نحوه نصب گیت، اصولی کلی وجود دارد که در ذیل به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

نصب گیت فروشگاهی

برطرف کردن منابع نویز و کاهش نویزهای پیرامونی

گیت های فروشگاهی در دسته سیستم های مخابراتی قرار دارند که عملکرد آن بر پایه ارسال و دریافت امواج الکترومغناطیس و رادیویی می باشد. چنانچه امواج نویز الکترومغناطیس که در محدوده فرکانس و قابل دریافت توسط آنتن های دستگاه، در محیط وجود داشته باشد بر عملکرد گیت دزدگیر تاثیر گذاشته و در آن ایجاد اختلال می نماید. درب های برقی، لوازم الکتریکی، لامپ نئون و سیم حامل جریان برق که در نزدیکی آنتن ها قرار دارد از منابع ایجاد نویز به شمار می روند که باید تا حد امکان از آن ها دوری کرد. نصب بی اشکال دزدگیر فروشگاهی در گرو تشخیص منابع نویز، حذف و یا کاهش اثرات مخرب آن ها بر روی گیت ها می باشد.

نصب آنتن های گیت فروشگاهی در فواصل مناسب

افزایش فاصله میان دو آنتن، میزان حفاظت و امنیت گیت را کاهش می دهد. میزان نویز در محیط نصب، نوع تگ مورد استفاده، نوع دزدگیر فروشگاهی انتخابی، میزان خطای قابل قبول برای مدیر فروشگاه و … همگی عواملی تعیین کننده را در انتخاب فاصله مناسب بین دو آنتن گیت مشخص می کنند. به طور مثال در یک محیط پر نویز که تگ مصرفی آن را لیبل تشکیل می دهد ، فاصله دو آنتن باید حتی بسیار کمتر از فاصله تعیین کننده در کاتالوگ ها باشد.

توجه داشته باشید که صاحبان فروشگاه تمایل دارند، فاصله میان آنتن ها بیشترین حد ممکن باشد که بواسطه آن معبر بزرگتر، تعداد آنتن مورد نیاز کمتر و دکوراسیونی زیباتر، امتیازاتی هستند که برای مدیران فروشگاه حاصل می شود. اما با این حال در صورتی که این امتیازها به بهای کاهش امنیت فروشگاه و بالا رفتن ریسک دزدی به دست آید، نتیجه نهایی به ضرر صاحب فروشگاه خواهد بود که تبیین این مسئله به عهده شرکت مجری سیستم های حفاظتی می باشد.

برقراری تناسب ظاهری بین آنتن ها و دکوراسیون فروشگاه

گیت های فروشگاهی معمولا در خروجی فروشگاه ها نصب میگردند که کاملا در معرض دید مشتران قرار دارند. بنابراین بواسطه آن و همچنین بدلیل ابعادی که آنتن ها دارند، بهتر است سیستمی به مشتری پیشنهاد شود که با دکوراسیون فروشگاه تناسب بیشتری داشته باشد. بهتر است به مشتری پیشنهاد شود که قبل از سفارش سیستم، نمونه های آن را مشاهده کند. برخی از آنتن ها به شکلی تولید می شوند که امکان نوشتن و یا حک کردن تبلیغ بر روی آن ها وجود دارد و برای صاحب فروشگاه و یا شرکت مجری سیستم های حفاظتی، تابلوی تبلیغاتی را ایجاد می کند.

دقت در عدم تداخل با گیت های مجاور

گیت های فروشگاهی ، بر پایه ارسال و دریافت امواج الکترومغناطیس کار می کند. فرکانس دستگاه های مذکور در رنج های مشخصی قرار دارد. گیت های هم فرکانس ممکن است با هم تداخل داشته باشند و کارکرد یکدیگر را دچار اختلال کنند. برای رفع این مشکل می توان از گیت هایی با فرکانس مختلف در اجرا استفاده نمود. برای نصب گیت های فروشگاهی در محیط های شلوغ مانند پاساژها ، لازم است اطلاعات کامل تری توسط شرکت مجری از محیط کسب گردد.

رعایت فاصله مناسب میان تگ ها و آنتن ها

وظیفه گیت های فروشگاهی، تشخیص تگ هایی است که در محدوده شعاعی آنتن ها قرار می گیرند. اصرار بر قرار دادن کالای دارای تگ، در نزدیکی گیت کاملا غیر منطقی است. حداقل فاصله مابین آنتن و تگ، بسته به نوع دستگاه و تعداد آنتن از صد الی صد و هفتاد سانتی متر در حال تغییر است. برای سیستم های تک آنتن یا جفت آنتن تک برد، این فاصله نباید کمتر از حدود صد و پنجاه سانتی متر باشد.

رعایت فاصله مناسب میان تگ ها و آنتن ها در هنگام نصب دزدگیر فروشگاهی

فرد نصب کننده گیت فروشگاهی

فردی متخصص که دارای تجربه ای کافی برای راه اندازی گیت های فروشگاهی می باشد . این فرد باید تمامی انواع دزدگیر های فروشگاهی را بشناسد و با آگاهی کامل برای راه اندازی آن به محل اعزام شود. چرا که همه فروشگاههای هم جوار از یک نوع گیت فروشگاهی یا دزدگیر لباس و پوشاک استفاده نمی کنند . لذا باید نصاب دقت داشته باشد تا تداخلی بین سایر گیت های اطراف ایجاد نکند که منجر به بوق زدن خطا در آن می شود.

این مقاله در زمینه نصب و راه اندازی سیستم ضد سرقت فروشگاهی به شما ارائه گردید، در صورتیکه در این زمینه اطلاعات بیشتری دارید و یا با ابهام مواجه هستید، لطفا با نوشتن دیدگاه خود، در جهت بهبود این مقاله با ما هم قدم شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم