با ما در تماس باشید

021-77937381

گیت های فروشگاهی فقط برای سارقین به صدا در می آیند؟

گیت های فروشگاهی فقط برای سارقین به صدا در می آیند؟

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

در فروشگاه های مجهز به سیستم های امنیتی ضد سرقت، به هنگام خروج مشتری ممکن است با توجه به تکنولوژی گیت فروشگاهی، دستگاه به صدا در آمده و هشدار دهد. در چنین موقعیتی بهترین عکس العمل چیست؟ و در برخورد با مشتری چه کار باید کرد؟

صدای هشدار گیت فروشگاهی

صدای هشدار گیت فروشگاهی

در این شرایط پرسنل می بایست قادر باشند خونسردی خود را حفظ نموده و برخورد مناسبی با شان مشتری داشته و زود قضاوت نکنند. علت هشدار گیت فروشگاهی ممکن است کاذب باشد.
• گاهی پیش می آید که مشتری بهای اجناس خود را پرداخت نموده اما صندوق دار فراموش کرده که تگ دزدگیر را جدا نموده و یا لیبل دزدگیر را خنثی نماید.
• در بعضی موارد به دلیل شرایط محیطی، دزدگیر فروشگاهی هشدار می دهد. این مشکل معمولا به جهت تداخل میدان های الکترومغناطیسی و یا تجهیزات الکتریکی اطراف صورت می گیرد.

رفتار پرسنل به هنگام شنیدن صدای هشدار

از مشتری بخواهید یک تا دو بار دیگر از گیت عبور کند، اگر در دفعات بعد سیستم دزدگیر فروشگاه هشدار ندهد همان علت تداخل امواج مطرح می باشد. این مساله اهمیت انتخاب بهترین گیت فروشگاهی را نشان می دهد. در این شرایط می بایست با جملات متشخصانه ای مانند “متاسفم وقت گرانبهایتان را گرفتم” و … از مشتری عذرخواهی نمود.
ولی اگر در هر بار عبور مشتری هشدار گیت فروشگاهی فعال شد، با صبوری رفتار مشتری را مدنظر قرار داده و خیلی مودبانه به او می گوییم “احتمالا مشکلی پیش آمده باشد اجازه می دهید خرید شما مجدد بررسی گردد؟” ممکن است خود مشتری درخواست بازدید را مطرح نماید، پس از بررسی اگر مشکل از طرف پرسنل صورت گرفته بود آن را برطرف نموده و از مشتری عذرخواهی می نماییم. بهتر است هدیه کوچکی نیز به منظور مشتری مداری اهدا نماییم.

جلوگیری از تداخل امواج

جهت جلوگیری از تداخل امواج و به صدا در آمدن بی جهت گیت فروشگاهی در گام اول می بایست از مشاوره رایگان شرکت های معتبر فعال در این زمینه مانند ایده سازان ایرسا پاسارگاد بهره ببرید تا کارشناسان با توجه به شرایط محیطی و نوع کسب و کار بهترین نوع دزدگیر را به شما پیشنهاد دهند.
عواملی مانند فاصله میز صندوق که در آن تگ ها جدا می شوند تا گیت ها، نوع سیستم های دزدگیر مغازه های اطراف، فاصله گیت تا دستگاه تصفیه هوا، آب سردکن و یا هرگونه وسیله برقی دیگر، اتصال کابل های دستگاه و… می بایست توسط کارشناسان خبره و بصورت ماهرانه انجام شود.
در گام بعدی به هیچ وجه نباید به محافظ برق که توسط تکنسین های نصب کننده برای کنترل برق دستگاه تعبیه نموده اند وسایل برقی و الکترونیکی دیگری متصل نمود.

گیت های فروشگاهی روش های قبلی را که در جلوگیری از سرقت کالاها در فروشگاه ها وجود داشت مانند تطابق کالاهای خریداری شده با فاکتور (که بعضا در برخی فروشگاه های زنجیره ای نام دار ایرانی وجود دارد) را متحول نموده است. در این روش پیشرفته در واقع کالاها خودشان از خود دفاع می کنند و اقدامات امنیتی در مورد هر محصول به اجرا گذاشته می شود. به این ترتیب میزان سرقت از فروشگاه های مجهز به سیستم های امنیتی ضدسرقت ۶۰ تا ۷۰ درصد کمتر از فروشگاه های فاقد این تجهیزات می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم