با ما در تماس باشید

021-77937381

چرا باید از تگ جوهری استفاده کنیم؟

چرا باید از تگ جوهری استفاده کنیم؟

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

هنگامی که بحث محافظت از کالاهای فروشگاهی در برابر سرقت به میان می آید، استفاده از گیت های دزدگیر فروشگاهی (EAS) یکی از موثرترین راهکارهای جلوگیری از ضرر می باشد. اما حتی گاهی اوقات در شرایط و موقعیت های خاص ممکن است این روش پیشگیری از سرقت نیز کمتر به کار آید و این جایی است که استراتژی هایی مانند استفاده از تگ های امنیتی جوهری به کار می آیند. در هنگام استفاده از گیت های فروشگاهی، استفاده از تگ جوهری ، لایه ای امنیتی بیشتری در برابر سرقت ایجاد می کند.

تگ جوهری

 

تگ جوهری چیست؟

در سال ۱۹۸۴ ، تگ های امنیتی جوهری که دارای کپسولی از جوهر است برای اولین بار ساخته شدند و وقتی یک تگ کالا دستکاری می شود ، جوهر روی محصول پخش می شود. این تگ ها بعنوان یک استراتژی برای امنیت بیشتر کالاها شناخته می شوند زیرا کالای خریداری شده را عملا بی فایده می کنند.
تگ های جوهر برای استفاده در کنار گیت های فروشگاهی ایجاد شده اند. این رویکرد دوگانه اجازه می دهد تا محصولات از طریق آنتن ها کنترل شوند ، اما وجود جوهر رنگی نیز سارقان را از تلاش برای حذف تگ امنیتی، بازمی دارد. این تگ ها در هر دو فرکانس AM و RF برای تهیه کلیه سیستم های دزدگیر فروشگاهی در دسترس هستند. از طرف دیگر می توان پین های رنگی جوهر را به عنوان یک لایه امنیتی اضافی به تگ های موجود در EAS اضافه کرد.

چرا باید از تگ جوهری استفاده کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم ، تگ ها و پین های جوهری یک عامل کمکی برای جلوگیری از سرقت در فروشگاه ها می باشند. و اگرچه تگ های سیستم های دزدگیر فروشگاهی در حال حاضر بیشتر از سال های گذشته ایمن بوده و به مراتب از مقاومت بیشتری برخوردار هستند ، اما تگ های جوهری نقش مهمی دارند.

فواید استفاده از تگ های جوهری:

  • جلوگیری از دستکاری تگ در اتاق تعویض لباس فروشگاه ها

یکی از رایج ترین دلایلی که صاحبان فروشگاه های پوشاک از تگ های جوهری استفاده می کنند، دستکاری تگ در اتاق تعویض لباس می باشد. خارج از دید و دور از نگاه کارکنان ، اتاق تغییر این امکان را برای سارقان فراهم می کند تا سعی کنند تگ ها را از لباس جدا کنند.
اگر مرتباً تگ هایی را در کف اتاق تعویض پیدا می کنید که در پشت آینه ها و یا صندلی ها پنهان شده اند ، استفاده از تگ های جوهری می توانند کسانی را که سعی در جدا کردن تگ ها داشتند را مشخص کنند. زیرا در هنگام جدا کردن تگ جوهر روی محصول و یا روی فرد سارق پخش شده و باعث شناسایی او می شود.

  • طولانی تر کردن عمر تگ های EAS

تگهای شما ممکن است در برابر دستکاری مقاوم باشند اما در بعضی موارد مانع از تلاش سارقان برای جدا کردن آنها نمی شوند. اگر فهمیدید که تگ ها دستکاری شده اند ، زمان آن رسیده است که پیش از سرقت، پیشگیری کنید.
تگ های جوهری به طور بالقوه می توانند طول عمر تگ ها را افزایش دهند زیرا اطمینان دارید که آنها دستکاری نمی شوند.

  • استفاده برای کالاهای با ارزش

پوشاک با ارزش بالا و لوازم جانبی مرتبط با آن مانند کیف های دستی و یا کفش ، اغلب مورد هدف سرقت در فروشگاه ها قرار می گیرند.
این موارد به دلیل ارزش بالایی که دارند اغلب توجه سارقان را جلب می کنند. تگ های جوهری باعث افزایش سطح امنیتی بیشتری برای مواردی مانند جین ، لباس برند و حتی کفش ورزشی می شوند و باعث می شوند سارقان علاقه چندانی برای سرقت آن ها نداشته باشند.

  • جلوگیری از سرقت های سازمان یافته

جرائم سازمان یافته با حضور باندها و گروههای سارقان در فروشگاه ها، در حال افزایش می باشد. اما به طور طبیعی ، این تصادفی نیست. پیش از سرقت ، باند ها تمایل به سرقت از فروشگاه هایی را دارند که برای سرقت ساده تر و سهل تر باشند و بر این اساس فروشگاه را انتخاب می کنند.
تگ های جوهر باعث می شود محصولات کمتر مورد توجه قرار گیرند. آنها دور زدن یک سیستم دزدگیر فروشگاهی را بسیار سخت تر می کنند زیرا تگ ها بدون ایجاد صدمه به محصول جدا نمی شوند و حتی اگر بتوانند محصول را سرقت کنند، آن ها عملا هیچ ارزشی ندارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم