با ما در تماس باشید

021-77937381

بهترین گیت فروشگاهی برای زمینه فعالیت شما کدام است؟

بهترین گیت فروشگاهی برای زمینه فعالیت شما کدام است؟

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

اگر شما هم یکی از مدیران فروشگاه های خرده فروشی در ابعاد متنوع می باشید، و هنوز مجموعه خودتان را به سیستم های ضد سرقت تجهیز نکرده اید یا اینکه قصد تعویض و بهینه سازی دزدگیر فروشگاهی خود را دارید، حتما این سوال برایتان مطرح است که بهترین گیت فروشگاهی متناسب با کسب و کار شما چیست؟

بحث سرقت های خرد از فروشگاه های پوشاک، عینک، زیورآلات، موادغذایی و… چه در سطح مغازه های با ابعاد مختلف و یا هایپرها و فروشگاه های زنجیره ای بسیار مهم وقابل تامل است. علاوه بر افزایش سرقت طی سال های اخیر بنا به دلایل مختلف، راه و روش های آن نیز گسترش یافته است که ضعف سیستم امنیتی فروشگاه ها مهمترین دلیل و یاری رسان این نوع از سرقت ها به شمار می رود.

این حقیقت نشان دهنده این مهم است که می بایست توجه بیشتر و دقیق تری به مقوله امنیت در فروشگاه ها صورت گیرد. با توجه به موارد ذکر شده، بهترین و موثرترین روش برای جلوگیری از سرقت فروشگاه ها استفاده از سیستم های دزدگیر فروشگاهی به دلیل اعلام سرقت در لحظه خروج کالا می باشد. این سیستم ها در کنار بازدارندگی، آرامش و سهولت فروش را برای مسئولان فروشگاه ها تامین می کنند. در ادامه به ویژگی های بهترین گیت فروشگاهی می پردازیم.

 بهترین گیت فروشگاهی 

در مقاله تکنولوژی گیت فروشگاهی بطور کامل با گیت فروشگاهی و انواع مختلف آن آشنا شدیم. ولی برای انتخاب بهترین گیت فروشگاهی باید بنا به صنف فعالیت و نوع محصولات، اندازه ورودی فروشگاه و از همه مهم تر هزینه ای که برای این کار مد نظر است، دارد. و همچنین بررسی این مساله که برای محصولات شما بهتر است از چه نوع تگ و لیبلی استفاده شود؟

سیستم های ضد سرقت فروشگاهی مجموعه ای از تجهیزات امنیتی محافظت از کالا در فروشگاه ها و مراکز خرید می باشند. دزدگیرهای فروشگاهی شامل یک یا چند آنتن هستند که در قسمت ورودی/خروجی فروشگاه ها نصب می شوند. داخل این آنتن ها بردهای الکترونیکی وجود دارد که با تگ ها و لیبل هایی که به کالا متصل می شوند ارتباط الکترونیکی دارند و به محض خروج غیرمجاز از فروشگاه، با فعال شدن آلارم هشدار دهنده، فروشنده را آگاه می سازند.

بهترین-گیت-فروشگاهی

گیت های فروشگاهی از لحاظ تجهیزات الکترونیکی بکار رفته و نوع فرکانس های ارسالی و دربافتی انواع مختلفی دارند که هر یک متاسب با تکنواوژی موجود در آن از نقاط قوت وضعف برخوردار میباشند. جهت انتخاب بهترین گیت فروشگاهی می بایست نحوه عملکرد و جنبه های مثبت و منفی دزدگیر ها، نوع کسب و کار، شرایط محیطی فروشگاه، نوع اجناس و… را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم بهترین گزینه را انتخاب و تهیه کنیم.

عموما گیت های فروشگاهی در دو دسته گیت AM و گیت RF طبقه بندی می شود که هر کدام نیز دارای مدل و خصوصیات فنی خاص خود می باشد.
هر مشتری در هر صنفی که باشد می تواند از هردوی این سیستم ها استفاده کند. RF به صورت فرکانسی یا رادیویی عمل می کند AM به صورت سیستم مغناطیسی عمل می کند.
وجود تگ دزدگیر با کیفیت نیز یکی دیگر از مقوله های مهم در حوزه سیستم های ضد سرقت می باشد. چرا که تگ با کیفیت باعث قدرت جوابدهی بیشتر گیت ها و همچنین سالم نگه داشتن البسه یا کالاها می باشد.
تگ ها نیز دارای تنوع در مدل و سایز که هر کدام دارای فرکانس AM یا RF است.
تگ های سیستم های دزدگیر فروشگاهی شامل تگ های نرم و سخت می باشند. منظور از تگ سخت، تگ های پلاستیکی همانند تگ صدفی، تگ گلفی، مستطیلی و … می باشند که با مگنت جدا کننده از پوشاک یا کالا جدا شده و برای استفاده مجدد نگهداری می شوند. تگ های نرم به صورت برچسب یا لیبل بوده و به هنگام فروش کالا توسط دستگاه خنثی کننده با دی اکتیور خنثی شده و همراه با کالا از فروشگاه خارج می شود.

زمینه فعالیت کسب و کار

یکی از مواردی که لازم است آن را دانسته و تفکیک های لازم انجام شود زمینه فعالیت کسب و کار و دسته بندی کالاها می باشد. برای روشن شدن این موضوع به مثال های ارائه شده دقت نمایید.

فرض کنیم که شما صاحب فروشگاه لباس هستید و قصد دارید تجهیزات مرتبط با دزدگیر فروشگاه لباس را، در محل کار خود مستقر کنید. بنا به نوع کالاهای شما بهترین تگ دزدگیر برای شما تگ صدفی می باشد.

حال همین مثال را برای فروشگاه تلفن همراه میزنیم، مسلما راهکار دزدگیر پوشاک را در اینجا نمی توانیم مورد استفاده قرار دهیم. در این مورد بهترین راهکار تگ اسپایدر می باشد.

مثال های بالا برای دو صنف با زمینه فعالیت متمایز و تگ بعدی زده شد. حالا فراتر رفته و یک هایپر مارکت را مثال می زنیم.

انواع تگ دزدگیر که می توان در بهترین دزدگیر فروشگاهی مورد استفاده قرار داد

 

همانطور که می دانید، هایپر مارکت ها فروشگاه های بزرگی هستند که معمولا کلیه لوازم و خوراکی های مورد نیاز خانوارها را در معرض خرید قرار می دهند. برای این فروشگاه های خیلی بزرگ که تنوع کالا بسیار زیاد است امکان ارائه یک نوع تگ دزدگیر وجود ندارد. در اینجا ابتدا می بایست دسته بندی های کالایی مشخص و بر اساس هر دسته بندی راهکار مناسب با آن ارائه شود.

نمونه ای از لیبل

با توجه به مثال های فوق متوجه شدیم که گیت های ضد سرقت برای تمامی اصناف از قبیل پوشاک، آرایشی- بهداشتی، هایپرمارکت، کتابفروشی، عینک فروشی، انبار، لوازم دکوری، موبایل فروشی و … کاربرد دارد. حال بسته به نوع فروشگاه می توانید از تگ دزدگیر یا لیبل فروشگاهی متناسب با آن را مورد استفاده قرار دهید.

صاحب فروشگاه هر سیستمی را که انتخاب کند قطعا با محدودیت هایی رو به رو خواهد بود. برای مثال در فروشگاه پوشاک می توان از گیت AM و تگ آن استفاده کرد. ولی چه از گیت فروشگاهی RF استفاده کنید و چه از گیت فروشگاهی AM، بین تگ و لیبل ناچار به انتخاب تگ هستید. قیمت مناسب، عمر طولانی تر، خدمات آسان تر و ارزانتر از مزایای گیت فروشگاهی RF است. سیستم AM از این جهت که نسبت به فلزات حساس است و بهتر عمل می کند، مناسب می باشد و در مواردی که کالا فلزی می باشد و یا پوششی از فلزات داشته باشد انتخاب مناسبی است.

در مثالی دیگر، فروشنده لوازم آرایشی می تواند از هر دو سیستم استفاده کند. برای اتصال تگ نیاز است که کالا سوراخ شود. از آنجایی که در لوازم آرایشی مانند کرم های تیوپی، عطر، ادکلن و … امکان سوراخ کردن کالا به هیچ عنوان وجود ندارد، ناچار به استفاده از لیبل هستند. در صنف لوازم آرایشی سیستم AM بیشتر مورد توجه است، به این علت که لیبل های نازک تری دارد و ارتعاشات آن از فویل و مایعات به راحتی عبور می کند.

 

برچسب متناسب با بهترین گیت فروشگاهی

برای کتابفروشی ها محدودیتی در استفاده از دزدگیر فروشگاهی RF و AM نیست و لیبل RF برای تمامی کتاب ها جوابگو است. در این شرایط بین این دو سیستم، مزیت RF بیشتر است چرا که دارای قیمت ارزان تر، خطای کمتر و خدمات راحت تری است. بنابراین در کتابفروشی ها اکثرا از گیت فروشگاهی RF به همراه لیبل و در لوازم آرایشی ها از گیت فروشگاهی AM به همراه لیبل استفاده می شود.

در بحث پوشاک هم می شود از هر دو سیستم به همراه تگ استفاده کرد. چون لیبل توسط چسب به کالا متصل می شود پارچه و لباس قابلیت این را ندارد که چسب را نگه دارد و از این رو امنیتی نخواهد داشت و طبیعتا استفاده از تگ در سیستم RF و AM برای پوشاک بسیار مناسب تر است.

به طور کلی در محصولاتی مانند پوشاک، کتاب و پلاسکو ترجیحا از RF استفاده می شود اما همانطور که در بالا شرح دادیم، در فروش کتاب و لوازم آرایشی حتما از لیبل و در فروش پوشاک باید از تگ استفاده شود. لوازم بهداشتی و خواربار فروشی نیز از لیبل استفاده می کنند.

با توجه به مثال های فوق و در نظر گرفتن موارد یاد شده می توان بهترین گیت فروشگاهی را پیشنهاد داد.

 

موقعیت و مشخصات ورودی فروشگاه

فروشگاه ها و مغازه ها بنا به موقعیتشون انواع مختلفی دارند. برخی از آنها بطور مستقل در خیابان ها بوده و فضای محصور شده خودشان را دارند. برخی دیگر در پاساژها بوده و با داشتن ورودی های عریض در کنار و یا روبروی فروشگاه های دیگر قرار گرفته اند.

علت تشریح این بخش برای این منظور است که:

  1. بتوانیم محل مناسبی برای استفاده از گیت فروشگاهی مشخص کنیم.
  2. از بروز تداخل فرکانسی مابین فروشگاه خود و فروشگاه دیگران جلوگیری کنیم.
تصاویری از گیت های RF و EM و AM

میزان بودجه ای که قرار است اختصاص پیدا کند

قیمت مناسب، عمر طولانی تر، خدمات آسان تر و ارزانتر از مزایای گیت های RF است. ولی همانطور که گفته شد شما می توانید از هر دو سیستم ضد سرقت فروشگاهی استفاده نمایید. شما می توانید بر اساس بودجه خودتان بهترین دزدگیر فروشگاهی را تهیه نمایید.

جمع بندی انتخاب بهترین گیت فروشگاهی

با توجه به مطالب عنوان شده، شرکت ایده سازان ایرسا پاسارگاد با داشتن تیم خبره و تجربه طولانی در خصوص فروش، نصب و راه اندازی گیت فروشگاهی و دزدگیر فروشگاهی، آمادگی دارد بهترین دزدگیر فروشگاهی را با مناسبترین قیمت در اختیار متقاضیان محترم قرار دهد.

جهت اخذ مشاوره رایگان با کارشناسان ایده سازان ایرسا پاسارگاد تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم