با ما در تماس باشید

021-77937381

نکاتی در مورد لیبل های امنیتی که باید بدانیم

نکاتی در مورد لیبل های امنیتی که باید بدانیم

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

با وجود گستردگی فروشگاه های خرده فروشی با حجم بالا از جمله داروخانه ها، خرده فروشان سخت افزار، فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های کتاب، استفاده از لیبل های امنیتی روشی بسیار مقرون به صرفه و موثر برای حفاظت از کالاها می باشد. دقیقاً مانند تگ های امنیتی، لیبل ها روی وسایل چسبانده شده و با ایجاد زنگ خطر در هنگام خروج محصول از فروشگاه، آنها را از سرقت محافظت می کنند.

 

سیستم های دزدگیر فروشگاهی (EAS)

لیبل های امنیتی یکی دیگر از مؤلفه های استراتژی پیشگیری از ضرر هستند که به عنوان بخش از سیستم های دزدگیر فروشگاهی (EAS) شناخته می شود. مانند تگ های امنیتی ، این لیبل ها روی محصولات چسبانده شده و از آنها در برابر سرقت محافظت می کنند. لیبل ها بسیار مقرون به صرفه هستند ، استفاده و نصب آن ها بر روی محصولات به سرعت انجام می شوند و و در هنگام فروش با خنثی کننده لیبل آن ها را غیر فعال می کنند.

استفاده گسترده

بررسی ها نشان می دهد که درصد بالایی از فروشگاه ها و مغازه ها تمایل به استفاده از سیستم های دزدگیر فروشگاهی و همچنین لیبل دزدگیر فروشگاهی دارند.

تاثیر بالا

سیستم های گیت فروشگاهی (EAS) موفق ترین و مؤثرترین سیستم ضد سرقت محسوب می شوند. پس از نصب این سیستم ، ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش سرقت تخمین زده می شود.

نحوه کارکرد لیبل ها

لیبل های امنیتی برچسب هستند که یک گیرنده کوچک را درون خود جای داده و به راحتی به محصولات چسبانده می شوند.
این گیرنده در ارتباط ثابت با آنتن EAS باقی مانده می ماند و هنگامی که لیبل به آنتن خیلی نزدیک می شود، زنگ هشدار به صدا در می آید و به کارمندان هشدار می دهد که یک مورد در حال عبور از ورودی است.

کاربردهای لیبل

لیبل های امنیتی به دلیل ماهیت مقرون به صرفه و کاربرد سریع اشان ، توسط خرده فروشی های با حجم بالا استفاده می شوند. لیبل دزدگیر مناسب محصولاتی است که استفاده از تگ برای آن ها مقرون به صرفه نیست.

دو فرکانس

EAS و لیبل های امنیتی همراه آن در دو فرکانس AM و فرکانس رادیویی (RF) در دسترس هستند.

لیبل های AM

لیبل های AM رویه ای کمی برجسته دارند، اما این فناوری مزایای عمده ای را برای محافظت از کالاهای فلزی به وجود می آورد.
لیبل های AM برای محافظت از کالاهای دارای فلز/فویل بالا مانند لوازم الکترونیکی، آرایشی و بهداشتی ، سخت افزاری و دارویی بسیار مناسب هستند.

لیبل های امنیتی AM

لیبل های AM معمولاً در فروشگاه های زیر کاربرد دارند:

• داروخانه ها
• فروشگاه های لوازم آرایشی
• خرده فروشان الکترونیک
• وسایل سخت افزاری

لیبل های RF

لیبل های RF برای خرده فروشان با حجم بالایی از محصولات بسته بندی شده که نیاز به یک برچسب کاغذ صاف دارند که حتی می تواند روی آن چاپ شود، مناسب است.
سوپر مارکت ها ، کتابفروشی ها و فروشگاه های ویدیویی، اغلب از گیت های فروشگاهی RF استفاده می کنند ، اما در استفاده از لیبل های RF با محصولات فلزی یا فویل یا دارای بسته بندی به دلیل جدا شدن لیبل و کاهش تشخیص ، باید احتیاط کرد.

لیبل های امنیتی RF
لیبل های RF معمولاً در فروشگاه های زیر کاربرد دارند:

• فروشگاه های مواد غذایی
• فروشگاه های ویدیویی
• فروشگاه های کتاب

استفاده در نقطه تولید

لیبل ها را می توان در نقطه تولید روی محصولات چسباند. این یکی از مزایای لیبل ها می باشد.

قابلیت چاپ روی لیبل ها

لیبل های RF قابلیت چاپ روی آنها وجود دارد و به خرده فروشان امکان می دهد علاوه بر ارائه اطلاعاتی از قبیل بارکد و مارک تجاری ، امنیت را نیز حفظ کنند. بنابراین اطلاعات و امنیت محصول به راحتی در یک لیبل واحد ارائه می شود.

شکل ها و سایزهای مختلف

لیبل های امنیتی در طیف گسترده ای از رنگ ها ، اندازه ها و اشکال موجود می باشند، همچنین گزینه های نیمه شفاف نیز در دسترس هستند تا اطمینان حاصل شود که آنها اطلاعات حیاتی بسته بندی را مبهم نمی کنند.

خنثی کردن لیبل ها

با شکستن مدار درون گیرنده ، لیبل ها غیرفعال می شوند ، بنابراین دیگر با آنتن ارتباط برقرار نمی کنند. غیرفعال کننده ها را می توان در زیر پیشخوان در نقطه فروش نصب کرد یا با اسکنر بارکد همراه کرد تا در همان زمان که یک محصول اسکن می شود غیرفعال نیز شود. سپس محصولات می توانند بدون صدا و زنگ هشدار از آنتن عبور کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم