برای اینکه بفهمیم بهترین گیت فروشگاهی چه ویژگی هایی داره باید کمی با این تکنولوژی آشناتر بشیم.

گیت فروشگاهی یا همان سیستم ضد سرقت یک ضرورت در فروشگاه می باشد که با قرار دادن آن در خروجی فروشگاه و الصاق تگ دزدگیر یا لیبل امنیتی به عنوان لوازم جانبی ضد سرقت بر روی اجناس، از سرقت و خروج غیر مجوز اجناس جلوگیری به عمل می آورد و باعث بوق یا آژیر گیت دزدگیر می شود.

گیت فروشگاهی چیست؟

گیت فروشگاهی به سیستم امنیتی محافظت از کالا در فروشگاه ها و مراکز خرید اطلاق می شود که شامل یک یا چند آنتن است که در قسمت ورودی/خروجی فروشگاه نصب می شود. به علاوه بردهای الکترونیکی داخل آنتن ها و تگ ها و لیبل هایی که به کالا سنجاق شده و به محض خروج غیرمجاز کالا از فروشگاه، با فعال شدن آلارم هشدار دهنده، فروشنده را آگاه می سازد.

با گسترش بازارهای جهانی، سرقت از فروشگاه ها افزایش و راه و روش های آن نیز گسترش یافته است. طبق گزارشات سازمان جهانی سنجش از فروشگاه ها، سرقت از فروشگاه ها در سه سال اخیر رشد بی سابقه ای داشته است که ضعف سیستم امنیتی فروشگاه ها اولین و مهمترین دلیل افزایش این نوع از سرقت به شمار می رود.

این حقیقت نشان دهنده این مهم است که می بایست توجه بیشتر و دقیق تری به مقوله امنیت در فروشگاه ها صورت گیرد. باتوجه به موارد ذکر شده، بهترین و موثرترین روش برای جلوگیری از سرقت فروشگاه ها استفاده از سیستم های دزدگیر فروشگاهی به دلیل اعلام سرقت در لحظه خروج کالا می باشد. این سیستم ها در کنار بازدارندگی، آرامش و سهولت فروش را برای مسئولان فروشگاه ها تامین می کنند. زیرا به دلیل دردسترس بودن کالاها برای مشتریان، استفاده از سیستم های دزدگیر فروشگاهی موجب افزایش فروش نیز می شود

برای بسیاری از صاحبان کسب و کار فروش کالا این سوال پیش بیاید که بهترین گیت فروشگاهی برای زمینه فعالیت شما کدام است؟

جواب این سوال بستگی به صنف فعالیت و نوع محصولات شما، اندازه ورودی فروشگاهتان و از همه مهم تر هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید دارد. و همچنین برای محصولات شما بهتر است از چه نوع تگ و لیبلی استفاده شود؟

عملکرد گیت فروشگاهی بر اساس برد فرستنده-گیرنده داخل آن میباشد که در اثر عبور تگ از ما بین گیت ضد سرقت، برد دستگاه تگ را پایش کرده و برای یکدیگر پالس ارسال می کنند.

گیت های ضد سرقت برای تمامی اصناف از قبیل پوشاک، آرایشی- بهداشتی، هایپرمارکت، کتابفروشی، عینک فروشی، انبار، لوازم دکوری، موبایل فروشی کاربرد دارد و بسته به نوع فروشگاه می توانند از تگ یا لیبل استفاده نمایند.

عموما گیت های فروشگاهی در دو دسته گیت فروشگاهی AM و گیت فروشگاهی RF طبقه بندی می شود که هر کدام نیز دارای مدل و خصوصیات فنی خاص خود می باشد.

هر مشتری در هر صنفی که باشد می تواند از هردوی این سیستم ها استفاده کند. RF مخفف Radio Ferquency است و به صورت فرکانسی یا رادیویی عمل می کند AM مخفف Acousto Magnetic به صورت سیستم مغناطیسی عمل می کند.

وجود تگ دزدگیر با کیفیت نیز یکی دیگر از مقوله های مهم در حوزه سیستم های ضد سرقت می باشد. چرا که تگ با کیفیت باعث قدرت جوابدهی بیشتر گیت ها و همچنین سالم نگه داشتن البسه یا کالاها می باشد.

تگ ها نیز دارای تنوع در مدل و سایز که هر کدام دارای فرکانس AM یا RF است.

صاحب فروشگاه هر سیستمی را که انتخاب کند قطعا با محدودیت هایی رو به رو خواهد بود. برای مثال در فروشگاه پوشاک می توان از گیت AM و تگ آن استفاده کرد.

برای فروشگاه پوشاک چه از سیستم RF استفاده کنید و چه از سیستم AM بین تگ و لیبل ناچار به انتخاب تگ هستید.

قیمت مناسب، عمر طولانی تر، خدمات آسان تر و ارزانتر از مزایای گیت های RF است.

سیستم AM از این جهت که نسبت به فلزات حساس است و بهتر عمل می کند، مناسب می باشد.

در هر صورت بعد از انتخاب هر سیستم فارغ از اینکه RF یا AM بوده باشد، مجددا محدودیت هایی وجود دارد. به عنوان مثال، فروشنده لوازم آرایشی می تواند از هر دو سیستم استفاده کند. برای اتصال تگ نیاز است که کالا سوراخ شود. از آنجایی که در لوازم آرایشی مانند کرم های تیوپی، عطر، ادکلن و … امکان سوراخ کردن کالا به هیچ عنوان وجود ندارد، ناچار به استفاده از لیبل هستند. در اصناف لوازم آرایشی سیستم AM بیشتر مورد توجه است، به این علت که هم لیبل های نازک تری دارد وهم از فویل و مایعات به راحتی عبور می کند.

به عنوان مثالی دیگر برای کتابفروشی ها محدودیتی در استفاده از سیستم های RF و AM نیست و لیبل RF برای تمامی کتاب ها جوابگو است. در این شرایط بین این دو سیستم، مزیت RF بیشتر است چرا که دارای قیمت ارزان تر، خطای کمتر و خدمات راحت تری است. بنابراین در کتابفروشی ها اکثرا از سیستم RF به همراه لیبل و در لوازم آرایشی ها از سیستم AM به همراه لیبل استفاده می شود. در بحث پوشاک هم می شود از هر دو سیستم به همراه تگ استفاده کرد. چون لیبل توسط چسب به کالا متصل می شود پارچه و لباس قابلیت این را ندارد که چسب را نگه دارد و از اینرو امنیتی نخواهد داشت و طبیعتا استفاده از تگ در سیستم RF و AM برای پوشاک بسیار مناسب تر است.

به طور کلی در محصولاتی مانند پوشاک، کتاب و پلاسکو ترجیحا از RF استفاده می شود اما همانطور که در بالا شرح دادیم، در فروش کتاب و لوازم آرایشی حتما از لیبل و در فروش پوشاک باید از تگ استفاده شود. لوازم بهداشتی و خواربار فروشی نیز از لیبل استفاده می کنند.

با توجه به مطالب عنوان شده، شرکت ایده سازان ایرسا پاسارگاد با داشتن تیم خبره و تجربه طولانی در خصوص فروش، نصب و راه اندازی گیت فروشگاهی و دزدگیر فروشگاهی، آمادگی دارد بهترین گیت فروشگاهی را با مناسبترین قیمت در اختیار متقاضیان محترم قرار دارد.

جهت اخذ مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نمونه پروژه های اجرا شده

مشاوره رایگان 77937381 - 021