آیا می دانید از چه زمانی سیستم های دزگیر فروشگاهی (EAS) برای مقابله با سرقت کالاها مورد استقبال قرار گرفتند؟

در دهه ۱۹۶۰، سیستم های دزگیر فروشگاهی (EAS) به یکی از مؤثرترین و محبوب ترین روشهای مقابله با سرقت کالاهای خرده فروشی تبدیل شد.
میزان استفاده از گیت فروشگاهی بسیار گسترده شد و تقریباً سه چهارم (۷۳ درصد) صاحبان فروشگاه ها و مغازه دارها شروع به استفاده از دزدگیرهای فروشگاهی نمودند.
در ۴۰ سال گذشته، هم در قدرت تشخیص و هم در جذابیت بصری، تحولات و پیشرفت های چشم گیری رخ داده و طیف وسیعی از لیبل های فروشگاهی، تگ های فروشگاهی و آنتن های فروشگاهی برای محیط های مختلف تولید شد.

تکنولوژی بکار رفته در سیستم دزدگیرهای فروشگاهی
تکنولوژی بکار رفته در سیستم دزدگیرهای فروشگاهی

درباره سیستم های دزگیر فروشگاهی

سیستم های دزگیر فروشگاهی بر این اساس کار می کنند که یک لیبل فروشگاهی و یا تگ فروشگاهی به کالا متصل شده و آن ها با یک آنتن که در نزدیک ورودی فروشگاه قرار دارد، ارتباط برقرار می کنند.
وقتی لیبل دزدگیر فروشگاهی و یا تگ دزدگیر فروشگاهی وارد محدوده آنتن دزدگیر فروشگاهی می شود، زنگ خطر به صدا در آمده و به مدیریت فروشگاه و یا کارکنان هشدار می دهد که یک کالا به طور غیرقانونی در حال خارج شدن از فروشگاه می باشد.
وقتی اجناس به صورت قانونی فروخته می شوند، صندوقدار یا لیبل را غیرفعال می کند و یا تگ را از کالا جدا می نماید، به این معنی که وقتی یک مورد به درستی پردازش شده باشد، هیچ آلارمی به صدا در نمی آید.

درباره فرکانس ها

EAS ها به دو دسته تقسیم می شوند که در اصل تفاوت مابین آن ها، فرکانس عملکردی شان می باشد.

 1. فرکانس رادیویی (گیت فروشگاهی RF)
 2. آکوستیک مغناطیسی (گیت فروشگاهی AM)

۱- فرکانس رادیویی (گیت فروشگاهی RF):

سیستم های مغناطیسی با سرعت ۵۸ کیلوهرتز کار می کنند، به این معنی که سیگنال بصورت پالس بین ۵۰ تا ۹۰ بار در ثانیه ارسال می شود. در حالی که رادیو فرکانس یا RF با ۸٫۲ مگاهرتز کار می کند.
هر نوع EAS مزایایی دارد و این باعث می شود بعضی از سیستم ها نسبت به بقیه، مناسب فروشندگان خاص باشند.

سیستم های RF شامل تگ های سخت یا لیبل های نرم است که با یک یا چند آنتن ارتباط برقرار می کنند. این آنتن ها را می توان در پایه های ایستاده در درب مغازه و یا حتی زیر زمین قرار داد.
تگ ها / لیبل ها دارای مدارهای ریز هستند که بین ۷٫۴ تا ۸٫۸ مگاهرتز طنین انداز هستند و محبوب ترین فرکانس آن ۸٫۲ مگاهرتز است.

گیت فروشگاهی RF مدل HP-103
گیت فروشگاهی RF مدل HP-103

آنتن های فروشگاهی RF:

آنتن فروشگاهی RF می تواند بر اساس فناوری Swept و یا پالس به چند روش کار کند. با استفاده از فناوری Swept، یک پایه به عنوان فرستنده عمل می کند و سیگنال را ارسال می کند. اگر یک لیبل یا تگ سالم در مجاورت پایه قرار بگیرد، طنین انداز می شود و این توسط پایه دوم که به عنوان گیرنده عمل می کند، تشخیص داده می شود. سپس آلارم هشدار به صدا در می آید. در مورد فناوری پالس، یک پایه آنتن هر دو سیگنال را ارسال و دریافت می کند و هنگام شناسایی یک تگ یا لیبل در محدوده، آلارم هشدار را به صدا در می آورد.

تگ فروشگاهی RF و لیبل فروشگاهی RF:

لیبل های فروشگاهی RF مجموعه ای از برچسب های فوق العاده نازک بوده و تگ های فروشگاهی RF سخت انواع مختلفی دارند و برای کاربردهای بیشمار از جمله لباس، مواد غذایی و محصولات دارویی مناسب هستند.

غیر فعالسازی تگ های فروشگاهی RF و لیبل های فروشگاهی RF:

لیبل ها با استفاده از یک خنثی کننده فروشگاهی RF با بارگذاری بیش از حد روی خازن و از بین بردن مدار لیبل، غیرفعال می شوند، در حالی که تگ های سخت به طور معمول توسط یک جداکننده تگ فروشگاهی RF قدرتمند حذف می شوند.

دلایل استفاده از گیت فروشگاهی RF:

قیمت مناسب، عمر طولانی تر، خدمات آسان تر و ارزانتر از مزایای گیت های فروشگاهی RF هستند. لیبل های فروشگاهی RF بسیار نازک و قابل انعطاف هستند و به همین دلیل طرفداران زیادی در بین فروشندگان دارند.

محدودیت های گیت فروشگاهی RF:

فن آوری گیت فروشگاهی RF به طور جزئی نسبت به تداخل الکتریکی ناشی از سایر وسایل الکترونیکی حساس تر است.
لیبل های فروشگاهی RF پس از خنثی شدن نمی توانند دوباره فعال شوند.

دزدگیر فروشگاهی RF برای چه کسانی مناسب است:

رادیو فرکانس EAS به دلیل راحتی از برچسب های چسب، صاف کاملاً مناسب برای خرده فروشان با حجم بالای محصولات بسته بندی شده مناسب است.
این باعث می شود RF به سیستم انتخابی برای سوپر مارکت ها، داروخانه ها و فروشگاه های ویدیویی تبدیل شود. به طور کلی در محصولاتی مانند پوشاک، کتاب و پلاسکو ترجیحا از RF استفاده می شود.

مزایای دزدگیر فروشگاهی RF در یک نگاه:

 • مقرون به صرفه بودن: قیمت خرید و هزینه های نصب سیستم های RF بسیار پایین تر از سیستم ها و گیت های دیگر می باشد.
 • لیبل ها صاف، کاغذی، بسیار نازک و قابل انعطاف هستند.
 • طیف گسترده ای از شکل ، اندازه و ارائه لیبل
 • بر روی لیبل ها می توان چاپ کرد.
 • غیرفعال کردن آسان لیبل با سرعت بالا

۲- آکوستیک مغناطیسی (گیت فروشگاهی AM):

در این سیستم، فرستنده سیگنالی را پشت سر هم ارسال می کند. پس از پایان پالس، لیبل یا تگ پاسخ می دهد و سیگنال لیبل یا تگ توسط یک گیرنده شناسایی می شود. بنابراین، اگر یک تگ یا لیبل فعال بین آنتن ها قرار گیرد، آلارم هشدار به صدا در می آید.

گیت فروشگاهی AM مدل HPA-110
گیت فروشگاهی AM مدل HPA-110

آنتن های فروشگاهی AM:

یكی از مهمترین جاذبه های فن آوری مغناطیسی Acousto این است كه دامنه تشخیص گسترده ای دارد و به طور معمول نسبت به مداخلات الکترونیکی خارجی کمتر حساس است.
برای صاحبان فروشگاه یا مغازه داران، این قابلیت، انعطاف پذیری بیشتری را برای نصب آنتن ها فراهم می کند که می تواند پایه محور باشد، درون قاب های درب پنهان شود یا در زیر طبقه در ورودی فروشگاه قرار بگیرد.

تگ فروشگاهی AM و لیبل فروشگاهی AM:

تگ های AM در اندازه ها و شکل های مختلفی موجود و قابل استفاده مجدد هستند. اگرچه لبیل های AM از لیبل های RF کوچکتر هستند، اما لیبل های AM کاغذی و نازک نیستند. لیبل ها به طور بالقوه می توانند غیرفعال شده و مجددا فعال شوند، اگرچه این یک روش معمول نیست.

غیر فعالسازی تگ های فروشگاهی AM و لیبل های فروشگاهی AM:

لیبل ها و تگ های AM با استفاده از آهنرباهای ساخته شده که با قدرت تگ ها مطابقت دارند، فعال و غیرفعال می شوند.

محدودیت های گیت فروشگاهی AM:

AM نسبت به RF بسیار گرانتر بود ، اما به دلیل افزایش رقابت ، هزینه های سیستم در سالهای اخیر کاهش یافته است.

گیت فروشگاهی AM برای چه کسانی مناسب است:

گیت فروشگاهی AM بیشتر در فروشگاه های پوشاک کوچک و بزرگ، فروشگاههای DIY، فروشگاه های الکترونیکی و خرده فروش های دارویی که محصولات دارای اجزای فلزی در بسته بندی خود هستند، دیده می شود.

مزایای گیت فروشگاهی AM در یک نگاه:

 • شعاع تشخیص بزرگتر می باشد، بنابراین آنتن ها را می توان از هم دورتر قرار داد.
 • نسبت به به مداخلات الکترونیکی کمتر حساس هستند.
 • سیستم ها را می توان در سازه درها یا زیر کف پنهان کرد
 • لیبل ها قابلیت استفاده مجدد و فعال سازی مجدد هستند.
 • تشخیص دقیق لیبل ها و تگ ها

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

نمونه پروژه های اجرا شده

مشاوره رایگان 77937381 - 021